Ogłoszenia – 32 Niedziela zwykła – 2023-11-12

      Możliwość komentowania Ogłoszenia – 32 Niedziela zwykła – 2023-11-12 została wyłączona
  1. Obchody liturgiczne w tym tygodniu:
  • 13 listopada – Wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski
  • 16 listopada – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia
  • 17 listopada – Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej
  • 18 listopada – Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny
  1. W Katedrze Białostockiej trwa Nowenna Opieki Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. Do udziału w nowennie nasza parafia w sposób szczególny jest zaproszona w najbliższy wtorek, 14 listopada na godz. 18.00.
  1. Od przyszłej niedzieli przeprowadzamy się do nowego kościoła. O godz. 12.30 odprawi Mszę św. i pobłogosławi naszą świątynię Ks. Arcybiskup Józef Guzdek, Metropolita Białostocki. Zapraszamy do udziału w tej Mszy św. W przyszłą niedzielę taca na dalszą budowę kościoła.
  1. Dzisiaj przed kaplicą są zbierane ofiary do puszek na Kościół Prześladowany.

Komunikaty:

1. Msza św. w Uroczystość NMP Matki Miłosierdzia odbędzie się we czwartek 16 listopada br. o godz. 18.00. Podczas liturgii zostanie poświęcony nowy ołtarz ku czci Matki Bożej Miłosierdzia. O godz. 17.15 rozpocznie się wspólna modlitwa różańcowa Kół Żywego Różańca i wszystkich innych grup różańcowych Archidiecezji.

2. Dominikańska Szkoła Wiary w Białymstoku zaprasza na wykład otwarty „Wspólnie w drodze. Co to znaczy, że Kościół jest synodalny?”. Prelegentem wykładu będzie prowincjał polskich dominikanów – o. Łukasz Wiśniewski.
Zapraszamy w sobotę 18 listopada najpierw na Mszę Świętą o godz. 10:00 w Starej Farze, a potem na wykład o 11:00 do sali duszpasterstwa akademickiego „Przystań” na I piętrze w budynku tuż za katedrą białostocką.
Więcej informacji na stronie Szkoła Wiary Białystok na Facebooku oraz na plakatach.

3. Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z formacji duchowej, podczas którego ks. dr Aleksander Jacyniak SJ, autor publikacji o kryzysach i samotności, w oparciu o psalmy rozpaczy i złorzeczące podejmie temat „Modlitwa na trudny czas”. Odbędzie się ono w tymczasowej kaplicy Parafii św. Stanisława Kostki na osiedlu Dolina Cisów w Wasilkowie (ul. Bałostocka 108) w niedzielę 26 listopada br. o 18.30.