Ogłoszenia – 1 Niedziela Adwentu – 2023-12-03

      Możliwość komentowania Ogłoszenia – 1 Niedziela Adwentu – 2023-12-03 została wyłączona
 1. Obchody liturgiczne tym tygodniu:
 • 7 grudnia – Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
 • 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 7.00, 16.30 i 18.00. Jest to Dzień Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do modlitwy w ciągu dnia przed Najświętszym Sakramentem. O godz. 12.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy w czasie Godziny Łaski.
 1. Msze św. roratne będą odprawiane w środy o godz. 18.00 i w soboty o godz. 7.00. Zachęcamy, aby na roraty przynosić lampiony lub świece. Będą się one paliły przez całą Mszę św., warto więc je zabezpieczyć przed kapaniem. W sposób szczególny zapraszamy dzieci do uczestnictwa w roratach. Zarówno w środy, jak i w soboty będą czekać na nich słodkie upominki.
 2. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 12.30 zostaną poświęcone medaliki dzieciom przygotowującym się do I Komunii świętej.
 3. Rekolekcje Adwentowe odbędą się w dniach 15, 16 i 17 grudnia.
 4. Opłatki będą rozprowadzane od 3 niedzieli Adwentu. Jeżeli są komuś potrzebne już teraz, prosimy przyjść do zakrystii.
 5. W przyszłą niedzielę przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na Kościół na Wschodzie.

Komunikaty:

 1. Zapraszamy na spotkanie podsumowujące wydarzenia związane z synodem w naszej Archidiecezji. Jest ono skierowane do wszystkich, którzy w bezpośredni sposób zaangażowali się w prace na poziomie parafii. Spotkanie odbędzie się 4 grudnia 2023 r. w Centrum Wystawienniczo Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej o godz. 19.00.
 1. Rekolekcje adwentowe parlamentarzystów, pracowników administracji rządowej i samorządowej oraz prawników odbędą się w dniach 10 – 11 – 12 grudnia br., niedziela – poniedziałek – wtorek. Msza św. codziennie o godz. 19.30 w starym kościele farnym w Białymstoku.
  Rekolekcje prowadzi o. Adam Policha, dominikanin.
 1. Dominikańska Szkoła Wiary w Białymstoku zaprasza na wykład otwarty „Przyszłość Kościoła w Apokalipsie św. Jana”. Prelegentem wykładu będzie dominikanin – ojciec Adam Policha. Zapraszamy w sobotę 9 grudnia najpierw na Mszę Świętą o godz. 10:00 w Starej Farze, a potem na wykład o 11:00 do sali duszpasterstwa akademickiego „Przystań” na
  I piętrze w Arkadach Katedralnych za katedrą białostocką. Więcej informacji na Facebook’owej stronie „Szkoła Wiary Białystok” i/lub na plakacie.
 1. Zapraszamy na Adwentowy Dzień Skupienia księży opiekunów, zelatorów i członków Żywego Różańca z wszystkich parafii Archidiecezji Białostockiej. Odbędzie się on w sobotę 9 grudnia 2023 r. w parafii pw. M.B. Różańcowej. Rozpoczęcie o godz. 10.00 a, następnie Msza św. o godz. 12.00.
 1. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na spotkanie formacyjno-modlitewne dla małżeństw. Odbędzie się ono we wtorek 5 grudnia o godz. 18:00 w kaplicy przy klasztorze Sióstr Misjonarek Św. Rodziny (ul. Stołeczna 5). W programie konferencja na temat: „Rozbity dzbanek- jak poskładać to, co pękło w małżeństwie?” oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.
 1. Adwentowe rekolekcje dla Związków Niesakramentalnych odbędą się w dniach 6-7 grudnia 2023 roku w starym kościele Farnym. O godz. 18:00 Msza Święta z kazaniem rekolekcyjnym a po niej spotkanie w sali za Katedrą. Rekolekcje na temat „Emmanuel-czekając na przyjście Pana” wygłosi ks. Karol Kondracikowski. 
 • Archidiecezjalne rozgłośnia „Radio i” zaprasza w czasie adwentu dzieci do słuchania radiowych rorat. Na spotkania zapraszamy najmłodszych słuchaczy o godz. 6:45 i 18:45 od poniedziałku do piątku. W tym roku tematem przewodnim radiowych rorat będzie przygotowanie w sercach stajenki dla Dzieciątka Jezus. Pomoże w tym św. Franciszek, który 800 lat temu jako pierwszy zbudował stajenkę w miejscowości Greccio we Włoszech.