Ogłoszenia – 6 Niedziela Wielkanocna – 2024-05-05

      Możliwość komentowania Ogłoszenia – 6 Niedziela Wielkanocna – 2024-05-05 została wyłączona
  1. W tym tygodniu:

– 6 maja – Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba

– 8 maja – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

  1. Od piątku rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Będzie ona odmawiana w ramach nabożeństwa majowego. Za udział w nowennie można uzyskać odpust zupełny.
  2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  3. W przyszłą niedzielę w czasie dodatkowej Mszy świętej o godzinie 10.00 odbędzie się uroczystość I Komunii świętej. W związku z tym nabożeństwo majowe będzie odprawiane za tydzień wyjątkowo po Mszy świętej o godzinie 7.00, a Msza święta z godziny 11.00 rozpocznie się pół godziny później czyli o godzinie 11.30.

Komunikaty:

1. Ukazał się majowy numer „ Dróg Miłosierdzia”. Szczególnie polecamy artykuł na temat nabożeństwa majowego oraz jego historii w Polsce i na świecie. 18 maja jest dniem 80. rocznicy Bitwy pod Monte Cassino, tematowi temu poświęcone są artykuły: „Przechodniu, powiedz Polsce”, artykuł o księdzu z naszej archidiecezji będącym kapelanem podczas tej bitwy i recenzja filmu „Czerwone maki”. W rubryce dotyczącej wychowania dzieci polecamy tekst: „Mama – najcieplejsze słowo świata”. Zapraszamy do lektury!

2. Przychodnia Eskulap w Białymstoku zaprasza kobiety w wieku 45-74 l. na bezpłatne badania mammograficzne. Szczegóły i kontakt na stronie internetowej przychodni.