Ogłoszenia – Uroczystość Najświętszej Trójcy – 2024-05-26

      Możliwość komentowania Ogłoszenia – Uroczystość Najświętszej Trójcy – 2024-05-26 została wyłączona
  1. Obchody liturgiczne w tym tygodniu:

– 29 maja – Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej

– 31 maja – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

  1. W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Główna Msza święta zostanie odprawiona w parafii Przemienienia Pańskiego o godzinie 10.00. Po Mszy świętej procesja eucharystyczna do naszej parafii. Zachęcamy do licznego udziału w tej Mszy i w procesji. Procesja przejdzie ulicami: Polową, Ks. Stefana Girstuna, Francuską i Nowosielską. W naszym kościele w tym dniu będzie tylko jedna Msza święta o godzinie 7.00.
  1. W ciągu oktawy Bożego Ciała w dni powszednie po wieczornej Mszy świętej Nieszpory o Najświętszym Sakramencie i procesja eucharystyczna. W niedzielę nabożeństwo czerwcowe i procesja po Mszy świętej o godzinie 9.00.
  1. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo Fatimskie po Mszy świętej o godzinie 7.00.
  1. Nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane w niedziele po Mszy świętej o godzinie 9.00, a w dni powszednie po Mszy świętej o godzinie 18.00.
  1. Dzisiaj przed kościołem są zbierane ofiary do puszek na rehabilitację Oli Gadomer, młodej kobiety, która cudem przeżyła udar pnia mózgu, a teraz wymaga długotrwałego i kosztownego leczenia.

Komunikaty:

Już 1, 2 i 23 czerwca z okazji Dnia Dziecka i Dnia Ojca parafialne Kino Ton w Białymstoku

przygotowało słuchowiska na żywo pt. „ Familijny Skarbczyk ”. Cykl otwierają opowieści biblijne. Uroki Familijnego Skarbczyka ukażą przed dziećmi wspaniali artyści, na co dzień grający w muzycznych i operowych teatrach w Polsce: Ewa Łobaczewska i Rafał Supiński. Aranżacje i akompaniament przygotował Max Fedorov. Jest to wydarzenie dla dzieci w wieku od 2 do 9 lat i ich rodziców. Więcej szczegółów na stronie internetowej: www.kinoton.com.pl

Klub Inteligencji Katolickiej w Białymstoku zaprasza na spotkanie autorskie z ks. prof. Waldemarem Chrostowskim pt. Jak czytać Pismo Święte promujące najnowsze tłumaczenie Tory czyli Pięcioksięgu Mojżesza. Spotkanie odbędzie się dn. 28 maja o godz. 18.45 w oratorium św. Jerzego w parafii św. Wojciecha w Białymstoku.